Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Nagrania i sklepy muzyczne

Dyskusje o wszelkich nagraniach (CD, DVD) i wydawnictwach, również o sklepach muzycznych

Re: Nasze zakupy

Postprzez chlebik » niedziela, 12/08/18, 13:22

Chiarodiluna napisał(a): [ciach] podobnie zresztą jak i ‘Wełtawy’ Bedricha Smetany z soundtracku ‘Monachium’ (tu jako Nadzieja).

[Offtop] Ależ mi to dzień zrobiło! Faktycznie słychać tam ten utwór (bardzo zresztą przeze mnie lubiany).
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. In sweat.
chlebik
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1984

Postprzez zn21 » wtorek, 14/08/18, 21:48

fajny 25 płytowy box w Chandosie wyszedł pod Neeme Jarvim
cena 310 zł nie zła a Chandos dobrze wydaje płyty
https://www.music-island.pl/opisplyty-CHAN+20088%2825%29.html
ja już sobie zamówiłem :ok:
zn21
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1968

Postprzez chlebik » czwartek, 13/09/18, 07:50

Doszło do mnie kilkanaście płyt - niektóre zakupiłem jeszcze w połowie sierpnia przed urlopem. Dziś jednakże prężą się dumnie na półce.

Czajkowski, Symfonie, Russian National Orchestra i Mikhail Pletnev, DG
Maciejewski Roman, Suita Hiszpańska i inne, Chopin University Press
Berlioz, Symfonia Fantastyczna, Concertgebouw i Colin Davis, Decca
Brahms, Koncerty fortepianowe, Gilels&Berliner Philharmoniker , DG
Bach, Koncerty Brandenburskie, Pinnock&European Brandenburg Ensemble, Avie Records
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. In sweat.
chlebik
Miłośnik
Miłośnik

Dzisiejsze polowanie w SKY Tower we Wrocławiu

Postprzez TomasZuc » sobota, 24/11/18, 20:52

Dziś i jutro sprzedawane są winyle w Sky Tower we Wrocławiu. Jak zwykle, udałem się w te miejsce, wiedziony przeczuciem, że coś ciekawego znajdę do swojej kolekcji, może powiększę, może tylko wymienię. I nie omyliło mnie przeczucie!
6 kaset płytowych i trzy płyty, które, uwaga, nabyłem za w sumie... 55 zł.
A co trafiłem?

https://photos.app.goo.gl/rnCFJSxz45MEZCK86

Same płyty, prócz jednego przypadku, w stanie VG+, gorzej z kasetami, ale w końcu, najważniejsza jest zawartość :kontent:
TomasZuc
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1975

Postprzez TomasZuc » sobota, 22/12/18, 14:23

Nabytek z ostatniego czasu http://www.warnerclassics.com/shop/5501 ... recordings
I zdecydowanie to był dobry zakup :)
TomasZuc
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1975

Postprzez hymnkus » sobota, 26/01/19, 23:05

Eunho Chang, Kaleidoscope,Wykonawcy Arditti Quartet, Ensemble Tactus, Ensemble Contrechamps,
Diverto Ensemble.Kairos Records 2018
Od dłuższego czasu zaczynam dostrzegać, że Nowa Muzyka z Azji stanowi niezwykle ożywczy impuls na scenie muzyki współczesnej. Eunho Chang. Jest absolwentem m.in. Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Koreańczyk w czterech kompozycjach jakie zawarte zostały na tej płycie ukazuje biegłość warsztatową, zarówno w muzyce kameralnej- kwartet smyczkowy nr 2, jak i w składach ma małe obsady- Gotok na flet i pięć instrumentów, Panorama na siedem instrumentów.Między nimi zamieszczony jest utwór White Shadow na perkusję. Co ciekawe pomimo studiów w Europie jego muzyka posiada swoiste azjatyckie piętno, umieszczając jego idiom estetyczny trochę tak pomiędzy Toru Takemitsu a Jonathanem Harveyem. Kto wie być może Euno Chang zostanie godnym następcą jego sławnej rodaczki Unsuk Chin.
Poniżej kompozycja Kaleidoscope pokazująca estetyczne oblicze muzyki Koreańczyka.

https://youtu.be/4OLlgJhtX0g
hymnkus
Adept
Adept

Postprzez hymnkus » poniedziałek, 4/03/19, 22:13

Karlheinz Stockhausen Kurzwellen; wykonawcy C.L.S.I. Ensemble, dyr.. Paul Mefano. Wydawnictwo Mode. Wersja utworu na 4 instrumenty, 4 radia krótkofalowe i 6 komputerów.
Kanoniczne dzieło Stockhausena kończące w jego twórczości okres serialny o i rozpoczynający nowy etap w muzycznych poszukiwań tego niemieckiego twórcy. Kurzwellen przynależy do tzw. kompozycji procesowych, które wykorzystują radioodbiorniki jako autonomiczny instrument. W tym samym mniej więcej czasie powstały Inne znaczące kompozycje procesowe takie jak Pole, Spiral I, II. Utwór składa się z segmentów, w których pierwszy element jest imitacyjny, a następne części segmentów są ich transformacjami, zaś w poszczególnych segmentach często instrumenty stanowią akompaniament dla radioodbiornika.
Warto wspomnieć, że kompozycja ta nosi pewne piętno wpływów kultur dalekowschodnich, z muzyką których Stockhausen zapoznał się w czasie swej podroży do Indii, Japonii, na wyspy Bali.
Premiera utworu miała miejsce 5 maja 1968 w sali Radia Brema. Stockhausen skomponował kilka wersji tej kompozycji, m.in. Beethoven version, w której wplecione są fragmenty kompozycji LvB.
Płyta wydana przez amerykańską wytwórnię Mode jest perfekcyjnie zrealizowana pod względem dźwiękowym, co pozwala w pełni delektować się tą genialną muzyką. Moja płyta nr 1 ubiegłego roku.
Poniżej link do filmu promującego ten album
https://youtu.be/Pa1RVhE-0D4
hymnkus
Adept
Adept

Postprzez hymnkus » niedziela, 31/03/19, 11:13

Wenchen Quin; Orchestral Works, ORF Vienna Radio Symfony Orchestra, dyr.Gottfried Rabl wydawnictwo Kairos. 2018 r
Chiny w natarciu. Płyta urodzonego w Mongolii Quina to najlepszy przykład azjatyckiego modernizmu. Kompozytor zdobywając akademickie szlify w shanghaiskim konserwatorium a następnie studiując pod okiem Nicholasa Hubera w Essen wykazał kapitalny zmysł do niezwykłego ukazywania europejskiej moderny przefiltrowanej przez duchową wrażliwość Azjaty. Wszystkie cztery utwory to prawdziwe perełki zabierające nas w niezwykle logiczny i koherentny świat dźwiękowy Quina. Echoes from the other Shore nasuwa skojarzenia I koncertem wiolonczelowym Pendereckiego, choć jest napisany na zheng, co daje odczucie większej oniryczności, The natures Dialogue to subtelny ekopejzaż zaś Across the skies na pipe i orkiestre smyczkową i Lonely Song to umiejętne ukazanie dokonań Xenakisa i Griseya ujętych w tradycje muzyki chińskiej. Ta płyta to naprawdę bardzo dobra pozycja dla wszystkich miłośników Nowej Muzyki.

poniżej Lonely Song
https://youtu.be/yKUzDThmn58
hymnkus
Adept
Adept

Postprzez hymnkus » wczoraj, 20:28

Antoine De Fevin: Missa Ave Maria,Salve sancta parents, wyk, TheBrabant Ensemble, wyd.Hyperion 2018.
Niby drugi garnitur przedstawicieli szkoły franko-flamadzkiej ale czy na pewno? De Fevin, kompozytor nadworny króla francuskiego Ludwika XII w dzisiejszej świadomości melomanów znany jest właściwie tylko z Requiem. Zawarte na tej płycie dwie msze: Missa Ave Maria, Missa Salve sancta parens oraz motet Ascendens Christus in altum ukazuje całe pietyzm i misterność renesansowej polifonii. Ponadto wyraźnie wskazują De Fevina jako pioniera techniki imitacyjnej, co słychać zwłaszcza w pierwszej mszy. Duże brawa należą się również niezwykle pięknie brzmiącej The Brabant Ensemble, który zachwycił mnie kunsztem wykonawczym na poprzedniej swojej płycie wydanej przez Hyperion z muzyką Jacoba Obrechta.Ten krążek to jeden z moich faworytów wśród ubiegłorocznych pozycji muzyki dawnej.

poniżej reklamówka Hyperionu
https://youtu.be/T9JpVDPRCwI
hymnkus
Adept
Adept

Poprzednia strona

Powrót do Nagrania i sklepy muzyczne