Strona główna forum Inne Dyskusje na inne tematy

Czyli tzw. Hyde Park: tutaj możesz wypowiedzieć się na każdy temat niezwiązany z główną tematyką forum

Trochę kultury w Polsce 2016

Postprzez nacior_kamyk » piątek, 22/04/16, 12:15

Hej, rozpoczynam wątek muzyczno - kulturalno - filmowy.


Wydarzenia kulturalne w Polsce – festiwale 2016

FESTIWALE MUZYCZNE 2016

ORANGE WARSAW FESTIVAL

3-4.06.2016 Warszawa

Ceny biletów: od 186 do 899 zł

Przed nami dziewiąta edycja największego warszawskiego festiwalu muzycznego. Tor Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec gwarantuje niezapomnianą, nieco piknikową atmosferę i oczywiście gwiazdy światowego formatu. Tegoroczny line-up zapowiada się następująco: Lana Del Rey, Skrillex, Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie, Tom Odell,MØ, Daughter, XXANAXX i Julia Marcell.
OPEN’ER FESTIVAL

29.06-2.07.2016 r. Gdynia

Ceny biletów: od 239 do 589 zł

Jak co roku na płycie lotniska Gdynia-Kossakowo wystąpią najlepsi artyści z całego świata: Bastille, Florence + The Machine, Foals, Kygo, LCD Soundsystem, M83, Red Hot Chili Peppers, Sigur Rós, Tame Impala, The 1975, The Last Shadow Puppets, Wiz Khalifa.

Open'er Festival to jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć gwiazdy tego formatu w Polsce. Najtańsze bilety są już wyprzedane, ale do wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu. Warto zarezerwować karnet z miejscem na polu namiotowym, by korzystać z dodatkowych atrakcji festiwalu i zaznać w pełni jego niesamowitej atmosfery.
KRAKÓW LIVE FESTIVAL

19-20.08.2016 Kraków

Ceny biletów: od 219 do 459 zł

Piętnasta edycja krakowskiego festiwalu zapowiada się szalenie ciekawie. Oprócz koncertów odbywających się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, w ramach karnetu festiwalowego, można będzie zwiedzać najważniejsze instytucje kulturalne w Krakowie oraz brać udział w imprezach klubowych czy specjalnych wydarzeniach towarzyszących. Pierwsze ujawnione gwiazy tegorocznej edycji to: Massive Attack + Young Fathers, The Neighbourhood, SIA, Damian “Jr. Gong” Marley oraz Cage The Elephant.
OFF Festival

5-7.08.2016 Katowice

Ceny biletów: od 60 do 310 zł

Najbardziej alternatywny i eklektyczny festiwal w Polsce - to tutaj znajdziemy muzyczne odkrycia roku i twórców, którzy zasłynęli ze swojego unikalnego stylu. Pod kierownictwem Artura Rojka OFF Festival zaprasza w tym roku na koncerty takich artystów jak Deven Banhart, Anohni, The Kills, Mudhoney, GZA, Lush, GusGus, Thundercat, Minor Victories, Napalm Death, Jaga Jazzist, SBB playing "Nowy Horyzont", Sleaford Mods, DJ Koze, Zomby, Lightning Bolt, Andrew Weatherall b2b Roman Flugel, Brodka, Kaliber 44, Liima, Daniel Avery, Cluth, Mutoid Man, Powell, Zimpel/Ziołek, Basia Bulat, Syny, Beach Slang, Willis Earl Beal, Flatbush Zombies, Machinedrum, Young Lean, Mass Gothic, Show Me The Body, Fidlar, Rosa Vertov.
FESTIWALE FILMOWE 2016

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów

15-24.04.2016 Warszawa

Ceny biletów: 8 zł

Warszawska Wiosna Filmów to przegląd 80 najciekawszych propozycji festiwalowych z całego świata. Za jedyne 8 złotych możemy obejrzeć wybrane produkcje, które miały swoje premiery w m.in w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian, Toronto czy Sundance. Uzupełnienie repertuaru stanowią filmy wskazane przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową. Seanse odbywać się będą w kinach PRAHA oraz APOLONIA. Przedsprzedaż biletów rozpoczyna się 8 kwietnia.
XI Festiwal Filmów Afrykańskich "Afrykamera"

18.04–9.05.2.2016 Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Łódź, Białystok, Konin

Ceny biletów: 0d 10 do 100 zł

Ten niezwykły festiwal filmowy można oglądać aż w ośmiu miastach Polski. To pierwszy w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii. W programie projekcje, koncerty i wydarzenia – wystawy, warsztaty i slajdowiska. W tym roku Festiwal AfryKamera powraca do warszawskiej KINOTEKI.
Millennium Docs Against Gravity

13-22.05.2016 Warszawa, Wrocław

Ceny biletów: od 10 zł

Największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce rusza już w maju, ale uczniowie i studenci mogą uczestniczyć w nim od października. W ramach cyklicznych spotkań, pokazów i prelekcji można oglądać najciekawsze produkcje dokumentalne z Polski i ze świata. W tegorocznej edycji festiwal otrzymał nową nazwę i dzięki dotacji sponsorskiej od banku Millennium, poszerza spektrum wydarzeń towarzyszących.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sopot Film Festival

8-17.07.2016 Sopot

Ceny biletów: od 5 do 185 zł

Sopocki festiwal filmowy to wydarzenie, które z pewnością warto uwzględnić w swoim wakacyjnym kalendarzu. Oprócz licznych pokazów filmowych na program Sopot Film Festivalu składają się także warsztaty, wystawy, panele dyskusyjne, spotkania z gośćmi, koncerty do kina niemego czy inicjatywy podejmowane w przestrzeni miejskiej. Na swoich klimatycznych ekranach festiwal prezentuje przekrój kina światowego, z wyróżnieniem dorobku rodzimej kinematografii.
Festiwal Filmowy w Gdyni

19-24.09.2016 Gdynia

Festiwal Filmowy w Gdyni to dla branży filmowej rozdanie prestiżowych, Srebrnych i Złotych Lwów, a dla widzów często pierwsza okazja, by zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. To jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Funkcjonuje już od blisko 40 lat i co roku przyciąga rzesze widzów. Informacje na temat rezerwacji i cen biletów już wkrótce powinny pojawić się na stronie festiwalu.
WYDARZENIA KULTURALNE 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

1-12.2016 Wrocław

To wielki zaszczyt dla miasta i nie lada gratka dla fanów nietuzinkowych wydarzeń artystycznych. Oprócz znanych nazwisk z całego świata, Wrocław ma za zadanie wypromować także lokalnych twórców. Przez cały rok w stolicy Dolnego Śląska będą odbywać się koncerty, wystawy, pokazy, warsztaty, spotkania, projekcje i rezydencje artystyczne, w ramach których realizowane będą projekty o najróżniejszych profilach. Wiele wydarzeń będzie miało charakter otwarty, dlatego jeśli planujemy odwiedzić w tym roku Wrocław, warto sprawdzić wcześniej pełne kalendarium wydarzeń dostępne na stronie ESK.
MALTA FESTIVAL

8-28.06.2016 Poznań

Ceny biletów: od 15 do 60 zł

W tym roku czeka nas już dwudziesta piąta edycja niezwykłego poznańskiego festiwalu. Skupiona wokół wydarzeń teatralnych Malta zaprasza również na koncerty, pokazy filmów i sztuki wizualnej. Wizytom zagranicznych gości towarzyszą spotkania i wywiady. To jedna z niewielu imprez kulturalnych w Polsce, która w unikalnych artystycznych formach porusza trudne tematy społeczne i polityczne, dając nam bardzo dobry powód, aby odwiedzić Poznań w czerwcu.
FESTIWAL SKRZYŻOWANIE KULTUR

21-27.09.2016 Warszawa

Ceny biletów: od 10 do 200 zł

Przed nami dziesiąta edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur/Cross Culture w Warszawie. Do tej pory, w ramach wydarzenia, przed szerokim gronem publiczności wystąpiło ponad 192 artystów indywidualnych i grup z 61 krajów. Głównym założeniem Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości Stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata, co oznacza niezwykle szerokie spektrum zaplanowanych atrakcji – koncerty, spotkania i rytuały to tylko zapowiedź tegorocznych wydarzeń.
SLOT ART FESTIVAL

5-9.07.2016 Lubiąż

Ceny biletów: od 50 do 200 zł

Wyjątkowe tereny zabytkowego kompleksu pałacowego w Lubiążu co roku zamieniają się w arenę niezwykłych spotkań i wydarzeń artystycznych. Wieczorne koncerty, spektakle i pokazy filmów to dla gości Slot Art Festivalu odpoczynek po całodziennej twórczej aktywności w ramach warsztatów – muzycznych, plastycznych, akrobatycznych, sportowych, językowych, filozoficznych, a nawet motoryzacyjnych. Wybierając się do Lubiąża mamy okazję pochodzić na szczudłach, samodzielnie wykuć żelazo, nauczyć się migowego, włoskiego lub jazdy na motorze. Szkoda przegapić taką okazję!


Ja w tym roku wybieram się na festiwal skrzyżowanie kultury. A u was jakieś plany?
nacior_kamyk
 
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Rok urodzenia: 1987

Powrót do Dyskusje na inne tematy
cron