Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Dyskusja ogólna

Wszystko co interesuje słuchaczy muzyki klasycznej; tematy, które nie pasują do innych działów

Przebieg Koncertu inauguracyjnego Konkursu Chopinowskiego

Postprzez Izabela Delesiewicz » piątek, 26/04/19, 13:25

Dzień dobry,

Chciałabym w imieniu wydawnictwa Prószyński Media oraz naszej autorki, która jest w trakcie pisania nowej książki, zapytać o przebieg Koncertu inauguracyjnego Konkursu Chopinowskiego.
Autorka chciałaby w swej powieści zamieścić scenę mającą miejsce w trakcie koncertu inauguracyjnego XIV Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 2000 r. Bardzo zależałoby jej by opis był jak najbardziej autentyczny, niestety sama nie miała okazji uczestniczyć w koncercie.
Domyślamy się, że uzyskanie szczegółów dotyczących koncertu sprzed tak wielu lat może być niemożliwe, niemniej jednak bylibyśmy wdzięczni nawet za informacje ogólne dotyczące koncertów inauguracyjnych.

Interesowałby nas przede wszystkim szczegółowy przebieg takiego koncertu krok po kroku. Czy Orkiestra znajduje się już na scenie gdy widownia zajmuje miejsca? Czy koncert rozpoczyna się odegraniem Hymnu przez Orkiestrę? Czy przemową Dyrektora Konkursu ? Czy oprócz Dyrektora przemawia ktoś jeszcze? Czy przedstawiani są członkowie jury/uczestnicy konkursu?
Czy w trakcie koncertu następuje przerwa?


Kto jest zwykle gościem takiego koncertu? Głowy Państwa? Znaczące postaci dla kultury? Czy członkowie jury siedzą na widowni? Jeśli tak to gdzie?


Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc w temacie.

Pozdrawiam,
Izabela Delesiewicz

Prószyński Media Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 28
02-697 Warszawa
e-mail: izabeladelesiewicz@proszynskimedia.pl
Izabela Delesiewicz
 
Posty: 1

Powrót do Dyskusja ogólna
cron