Strona główna forum Muzyka klasyczna Instrumenty

Wszystko, co związane z przyrządami wytwarzającymi dźwięk, dzięki którym powstaje muzyka płynąca do naszych uszu.

Pianino cyfrowe z wyższej półki

Postprzez Harfistka » poniedziałek, 5/06/17, 14:37

Cześć przymierzam się do zakupu nowego pianina cyfrowego, które będzie miało dobre brzmienia fortepianów i pianin akustycznych. Zależały mi również by repetycja i cała klawiatura była zbliżona do akustycznego pianina. Grałam już na kilku pianinach cyfrowych, ale słabo one wypadały w porównaniu z akustycznymi. Może moglibyście polecić mi jakieś konkretne pianina?
Harfistka

Rok urodzenia: 1981

Re: Pianino cyfrowe z wyższej półki

Postprzez postrzelony » poniedziałek, 5/06/17, 15:10

Skoro takie wymagania, to aż mnie korci by się spytać dlaczego w takim razie nie chcesz kupić akustyka tylko szukasz wśród cyfrowych?
Nie wiem na jakich już grałaś cyfrowych, ale podejrzewam że pewno na takich bardziej budżetowych, którym niestety daleko do akustyków. Jak chcesz by było to realistyczne odzwierciedlenie, to proponuję przetestować Ci pianina z segmentu hybrydowych.
postrzelony

Rok urodzenia: 1968

Postprzez Harfistka » wtorek, 6/06/17, 15:17

Hybrydowych? czy masz na myśli te co kosztują po 30,40 i 50 tys zł?
Dzięki, ale to nie te progi dla mnie, chyba bym do emerytury spłacała :fortepian:
Harfistka

Rok urodzenia: 1981

Postprzez postrzelony » wtorek, 6/06/17, 16:47

Te też, i te co kosztują 80k również, ale ogólnie chodzi mi o segment pianin hybrydowych. Tutaj rozpiętość cen jest jeszcze większa niż to ma miejsce przy zwykłych cyfrowych. Nie namawiam Cię byś kupowała czy chociażby testowała taki instrument za 50 czy 80 tys zł, choć akurat testowanie nic nie kosztuje, a warto mieć wiedze i porównanie do bardziej budżetowych. Pianina hybrydowe są już dostępne od 12-13 tys zł i w nich już powinnaś znaleźć to czego szukasz. Wiem, że dla wielu to ceny i tych tańszych, to kosmos, ale w końcu to są instrumenty dla naprawdę wymagających, więc i cena musi być odpowiednio wysoka.
postrzelony

Rok urodzenia: 1968

Postprzez schubertpączek » wtorek, 6/06/17, 22:08

Chciałaś sama z wyższej półki.
Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem i tak będzie oferta "Oddam pianino za darmo" nie uważasz?
schubertpączek
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Madame Glissando » wtorek, 6/06/17, 22:22

Yamaha Clavinova CLP-535 jest bardzo fajna. Ma bardzo ładne brzmienia, np. Bösendorfera Imperial :) Świetnie działają też pedały, jest rezonans tłumika, możliwość uzyskania "fortepianowych flażoletów" :D, klawiatura też niczego sobie. Prawdziwą przyjemnością jest na niej grać. :)
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Powrót do Instrumenty