Strona główna forum Muzyka klasyczna Instrumenty

Wszystko, co związane z przyrządami wytwarzającymi dźwięk, dzięki którym powstaje muzyka płynąca do naszych uszu.

Re: Nasza twórczość

Postprzez schubertpączek » niedziela, 22/01/17, 17:43

schubertpączek
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1988

Postprzez pantr » czwartek, 9/02/17, 21:06

Witam. Poniżej umieszczam linki do moich mini kompozycji. Nie są one rozbudowane - każda trwa około 30 sekund, ale zostały zapętlone w pięciominutowe utwory. Serdecznie zapraszam do odsłuchu.

"Akceptacja":

"Optymizm":

"Dusza":

"Spokój":

"Jestem":

"Cierpienie":

"pantr":

"Nieskończoność":

"Wolność" - nowa wersja:

"Możliwości":
pantr

Rok urodzenia: 1983

Postprzez pantr » sobota, 11/02/17, 12:46

Dzisiejsze nagranie mojej gitarowej improwizacji. Niestety jakość pozostawia wiele do życzenia.
"Perpetum mobile"
&
"Smutek":

&
"Love":

&
"Bądź kim chcesz":
pantr

Postprzez pantr » wtorek, 14/02/17, 22:58

pantr

Postprzez schubertpączek » środa, 15/02/17, 03:29

Jest to spam nie na tematy klasyczne, nie ma wydźwięku niszowego, kameralnego ani filmowego.
Fajnie, tylko nie tego tu chcemy. Proponuje przeniesienie.
schubertpączek
Znawca
Znawca

Postprzez pantr » czwartek, 16/02/17, 06:25

schubertpączek napisał(a):Jest to spam nie na tematy klasyczne, nie ma wydźwięku niszowego, kameralnego ani filmowego.
Fajnie, tylko nie tego tu chcemy. Proponuje przeniesienie.

Nie wiedziałem, że ten temat jest poświęcony tylko muzyce klasycznej. Nie chcę się narzucać. Jeżeli moderatorzy tak postanowią, mogą śmiało usunąć ten materiał.
Pozdrawiam.
pantr

Postprzez pantr » czwartek, 16/02/17, 19:40

schubertpączek napisał(a):Fajnie, tylko nie tego tu chcemy.

A czegoś takiego (patrz poniżej) ? Utwór jest fatalnej jakości (nagrywany na starym telefonie Nokia), trzeba słuchać go głośno, żeby coś usłyszeć.
"Dusza muzyki klasycznej" - czyli to, jak ja tę muzykę odczuwam :)
pantr

Postprzez pantr » piątek, 17/02/17, 11:21

Szubertpączek: Mam pytanie. Do jakiej kategorii muzycznej zakwalikował/abyś moją muzyczną improwizację?
"Koncept".
pantr

Postprzez Zachariewicz » sobota, 8/04/17, 10:59

Witajcie - dopiero się zarejestrowałem. Od dwóch miesięcy zacząłem się bawić w komponowanie utworów na fortepian. Bardzo mi zależy na opinii, te negatywne też mile widziane.

Póki co - mój dorobek udostępniony na YT - proszę nie zważajcie na wykonanie, tego nie gra pianista :)lewa ręka gra zbyt głośno, dopiero od paru dni mam instrukcję i wiem jak to wyciszyć.

https://www.youtube.com/watch?v=cfc-i9HFBo8

https://www.youtube.com/watch?v=WTS_Fo84mpw

https://www.youtube.com/watch?v=iGvvzlN_fLk

https://www.youtube.com/watch?v=oigru0aFiIw

https://www.youtube.com/watch?v=JSBbB06HMs0

https://www.youtube.com/watch?v=2vW6Y9mq2rU

Miłego (mam nadzieję) słuchania.
Zachariewicz

Rok urodzenia: 1975

Postprzez Magnus » sobota, 8/04/17, 11:29

Wreszcie powiew świeżości na tym forum :) Bardzo podoba mi się, że nie ograniczasz się do jednego stylu :piwo: Swobodne modulacje, nagłe zmiany tonacji które też osobiście bardzo lubię :) 10/10 czekam na więcej !
Mam dwa pytanka :) ? Gdzie nauczyłeś się harmonii ? Czy używasz Sibeliusa do renderowania muzyki ?
Pozdrawiam serdecznie ! :ok:
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Arturo » sobota, 8/04/17, 13:28

Ładne, profesjonalne, dopracowane. Nie zgodzę się tylko, że to powiew świeżości. Gdybym usłyszał w radiu to bym pomyślał, że to któryś ze znanych kompozytorów. ;)
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez _muzykant_ » wtorek, 11/04/17, 19:30

Zachariewicz napisał(a):Bardzo mi zależy na opinii, te negatywne też mile widziane.
Najbardziej podobały mi się etiudy, może dlatego że słyszałem w nich cząstkę Chopina. Preludia, o ile się nie mylę, nawiązywały do twórczości Bacha. Ten dorobek jest godny pochwalenia nie tylko na forach. Fajnie udaje Ci się budować harmonię, przez co utwory "coś opowiadają" a nie tylko wybrzmiewają. To z kolei ułatwia zapamiętywanie treści, zachęca do ponownego przesłuchania, co zresztą właśnie czynię.
Dysponujesz olbrzymim potencjałem :nauka:

Jakieś negatywy? Nie wiem czemu, ale nie rozumiem Twojego nokturnu (nie dostrzegam cech nokturnu). Natomiast te motywy lepiej by brzmiały w szybszym walczyku.
_muzykant_
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1982

Postprzez Zachariewicz » środa, 12/04/17, 22:14

Miłe to co piszecie, nawet bardzo miłe :) Harmonii uczyła mnie pani Maria Leitner w Państwowym Liceum Muzycznym imienia Fryderyka Chopina w Krakowie - bezsprzecznie najlepszy nauczyciel w tejże szkole, zdaje się że jeden z lepszych w kraju - jest autorem podręczników do tego przedmiotu. Skoro się Wam podoba - to znaczy że dobrze wykonała swoją pracę. Ja się z muzyką klasyczną "rozwiodłem" niemal 20 lat temu, a rozważałem właśnie próbę dostania się na kompozycję. Nie podszedłem jednak do egzaminu - zbyt mało wiary we własne siły zdaje się... Nadszedł jednak moment w moim życiu, kiedy poznałem dorobek mojego pradziadka - był jednym z najbardziej znanych architektów we Lwowie. Zobaczyłem co po sobie zostawił i zrobiło mi się wstyd... Mam ponadto kopię Jego portretu w domu i wydaje mi się, że wciąż na mnie spogląda i jest to spojrzenie z dezaprobatą... Dlatego postanowiłem coś w życiu zrobić. Napisałem jeden artykuł do gazety, ale to nie było to. Stąd postanowienie o powrocie do muzyki, w końcu mam dar jaki ma mało kto - tzw. słuch absolutny. Żadna w tym moja zasługa - odziedziczyłem to po ojcu, który nie znał nut a potrafił ze słuchu etiudę Chopina zagrać... Na zostanie wirtuozem po 20 latach przerwy szans nie ma :p ,więc postanowiłem spróbować kompozycji.Czas pokaże czy coś z tego wyjdzie, mam jednak już kilku "fanów" - żonę i córki :) Niedługo opublikuję kolejne rzeczy, mam już kilka gotowych. Niestety trzeba pracować, mam córki, dom itd, także czasu nie za wiele na komponowanie pozostaje - niemniej frajdę mi to sprawia ogromną. Co do imromptu - wydawało mi się że to najlepsza rzecz jaką stworzyłem - ale chyba tylko mi się wydawało. Ma klasyczną formę - trzy części i każda z nich składa się z kolejnych trzech. Jednak po opublikowaniu na FB komentarzy od znajomych nie było wcale... jest jednak jeden pozytyw - podoba się mojej ukochanej żonie :) Natomiast nokturn się podobał... O gustach się nie dyskutuje :) Dziękuję za Wasze opinie!
Ostatnio edytowano środa, 12/04/17, 23:10 przez Zachariewicz, łącznie edytowano 1 raz
Zachariewicz

Rok urodzenia: 1975

Postprzez Magnus » środa, 12/04/17, 22:48

Drogi przyjacielu. Niestety, w dzisiejszych czasach można z powodzeniem tworzyć utwory muzyczne bez znajomości podstaw harmonii. Można przez 10 minut zastanawiać się, czy w gamie d-moll jest G czy Gis. Teraz niestety gra się modulacjami a nie melodią. Muzyka jest bardziej "produkowana" niż tworzona. Bardzo ciężko zostać jednym z lepszych, o ile można powiedzieć, że ci najsłynniejsi są najlepsi :) Pozdrawiam !
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instrumenty