Strona główna forum Muzyka klasyczna Instrumenty

Wszystko, co związane z przyrządami wytwarzającymi dźwięk, dzięki którym powstaje muzyka płynąca do naszych uszu.

Re: Nasza twórczość

Postprzez Madame Glissando » wtorek, 25/10/16, 09:52

Smutne rzeczy też mogą być piękne i tworzenie ich to prawdziwa sztuka :)

Może spróbuj napisać walca albo inną miniaturę w formie ABA - smutną po bokach, wesołą w środku, lub odwrotnie ? :)

Jak chcesz wesołe, to może przyspiesz tempo ?
I oczywiście melodia musi być durowa.
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez Mu_ » piątek, 28/10/16, 23:42

Trazom napisał(a):Kanał na yt jest już chyba znowu odblokowany ;)

Nie bangla.
Mu_
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1965

Postprzez Arturo » sobota, 29/10/16, 12:24

Haha fani tego kompozytora nie mają łatwego życia. :D
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez _muzykant_ » środa, 9/11/16, 19:30

Moje wpisy tutaj będą miały charakter raczej roboczych improwizacji niż kompozycji 8) Zatem prosze nie traktować moich wrzutek jako "dzieło", bo prezentacja zawiera liczne błędy - począwszy od techniki wykonania, nieuporządkowania składni "utworu" na dominacji chaosu i emocjonalnych wzburzeń skończywszy. Oczywście wszystko mozna poukładać, ale najlepsze pomysły rodzą sie na żywo.

http://www82.zippyshare.com/v/UQUTwCGn/file.html
_muzykant_
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1982

Postprzez schubertpączek » środa, 9/11/16, 21:55

Muzykant pierwsze co przyszło mi na myśl to styl brillant po dwóch szampanach, po drugie bardzo dobrze grasz na prawdziwym fortepianie. Chyba każdy zauważy że jesteś mocno ograniczony mniej więcej do roku 1880, a wręcz przenosisz się w te daty. Porównując moją stylistykę do twojej - w mojej mimo pewnego deficytu i różnicy w doborze oprawy oraz swoistej werwy rytmicznej w "chaosie" jest znacznie więcej harmonii i uporządkowania niż u ciebie, pewnie dlatego że ja wybieram świadomy plan, a ty zdajesz się na to co byś chciał ale nie możesz - obudź się, nie musisz już komponować jak kiedyś bo a) jest to już niemożliwe z przyczyn mentalnych, spirytystycznych :) b) to co było należy przetwarzać, a nie stwarzać kolejne
Dzisiaj mamy postmodernizm który wyraźnie zaakcentowałem w ostatnich dwóch "Shore".
Mimo wszystko twoja kompozycja jest piękna na swój sposób i szczera.
Tymczasem zapraszam:
Obrazek

http://www43.zippyshare.com/v/FiYpEfEC/file.html
schubertpączek
Znawca
Znawca

Postprzez _muzykant_ » czwartek, 10/11/16, 14:52

"Bulgocząca rura"

http://www85.zippyshare.com/v/ER8yi3Hp/file.html

Tak Szubercie, zgadłeś lubię styl brillant.
_muzykant_
Adept
Adept

Postprzez Magnus » czwartek, 10/11/16, 15:25

Muzykant :) Czekam na więcej, ponieważ świetnie się zapowiadasz :) Trochę przypomina mi Twój ostatni utwór miniatury Potężnej Gromadki.
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez _muzykant_ » czwartek, 10/11/16, 19:51

To co napisał #szubertpączek stanowi głęboki sens do zrozumienia muzyki w ogóle. Wszak odgłos kosiarki do trawy też jest uważany przez wielu nie tylko jako motyw do tworzenia muzyki ale wręcz do niej się zalicza. Ptaszki ćwierkają. Ptaki nie wykonują muzyki!

Nie zgodzę się z tezą, że dziewiętnastowieczna muzyka nie pasuje do dzisiejszych realiów. To raczej dzisiejsze lobby je wypiera, bo kulturalnie staczamy się na równi pochyłej (proszę mi pokazać nowy kościół z freskami, nowy kościół w stylu gotyckim).

Zdumiewa mnie, że pomimo iż żyję w czasach wykładniczego postępu technicznego, obserwuję i słyszę całkowite, konsekwentne zacofanie muzyczne. Muzyka wywodzi się ze śpiewu (ludzkiego albo tych mitycznych syren). Na tym własnie elemencie sztuki opiera się cała "algebra muzyki". Natomiast jeżeli chodzi o jej wartość, to najbogatszy obecnie muzyk byłby około 1000 razy biedniejszy od Bacha, Chopina i Mozarta - gdyby oni nagle wstali z grobu i robili to, do czego się poczuwali w duchu nieobliczalnym materialnie.
_muzykant_
Adept
Adept

Postprzez Arturo » czwartek, 10/11/16, 21:54

Całkiem przyjemna ta improwizacja Muzykancie :) Na jakim instrumencie grasz?
Ostatnio edytowano piątek, 11/11/16, 13:51 przez Arturo, łącznie edytowano 1 raz
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez Madame Glissando » czwartek, 10/11/16, 22:58

Bardzo fajne, Muzykancie :) Pierwsze takie chopinowate, powybierać z tego parę motywów, doszlifować...
A w drugim podoba mi się klimat. Potrafisz budować napięcie :ok:
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez _muzykant_ » sobota, 19/11/16, 19:03

http://www73.zippyshare.com/v/U508dQTw/file.html

Pomysły to jedno a wykonanie to własnymi rękami to (niestety) drugie. Gdybym potrafił to wszystko uporządkować i oddać to w spokoju - to co myślę. Ale nie umiem (niestety).
Jakim szczęśliwym musi być ten, kto zna nuty, kto potrafi swoje myśli rozpracować na pięciolinii.
:klucz:
Arturo napisał(a): Na jakim instrumencie grasz?
Pianino cyfrowe firmy Casio.
_muzykant_
Adept
Adept

Postprzez clavia » niedziela, 20/11/16, 23:16

Muzykancie tego było mi trzeba. Piękne utwory. Czekam na więcej i sama zamierzam jutro coś wrzucić. Fajnie, że masz pianino, u mnie tylko syntezator Roland 61 klawiszy.
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez schubertpączek » poniedziałek, 21/11/16, 13:35

Muzykant znasz taki program telewizyjny gdzie mówią - masz talent? To też ci tak powiem.
schubertpączek
Znawca
Znawca

Postprzez _muzykant_ » środa, 23/11/16, 17:42

schubertpączek napisał(a):masz talent? To też ci tak powiem
Po prostu lubię tą cholerną "smutną muzykę". Talenty powinno się rozwijać... Muszę w końcu zacząć :-] Powiedzmy sobie szczerze - szkice i nieuporządkowane myśli muzyczne to zdecydowanie za mało. Nie oceniamy ludzi za potencjał, lecz za dokonania na nim wzrosłe.
Twoja muzyka jest z innego niż mój świata, ale nie ukrywam, że potrafi zainspirować.
clavia napisał(a):Czekam na więcej i sama zamierzam jutro coś wrzucić.
Uwielbiam słuchać czegokolwiek Kogokolwiek a Twoje utworki mają u mnie fajnego :plus:
clavia napisał(a):Fajnie, że masz pianino, u mnie tylko syntezator Roland 61 klawiszy.
Czyli masz rozpiętość klawiszy, jakimi dysponował sam "ojciec" - J.S. Bach 8/ (nie licząc ilosci manuałów, w tym nożnego).

Czy komponując, zapisujesz to wszystko w edytorze (np. Finale czy innego tego typu)? A może tak jak ja, zgrywasz wszystko "spod palca" na żywo?
_muzykant_
Adept
Adept

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instrumenty