Strona główna forum Muzyka klasyczna Instrumenty

Wszystko, co związane z przyrządami wytwarzającymi dźwięk, dzięki którym powstaje muzyka płynąca do naszych uszu.

Re: Nasza twórczość

Postprzez Magnus » niedziela, 9/03/14, 21:28

Nex, utwór zaczynasz dźwiękami F i A - pryma i tercja akordu toniki. Kończysz go unisono dźwiękami F. Nie masz żadnych znaków chromatycznych w tym utworze. To musi być F-Dur. Opcja z D-moll ( też 1 x b przy kluczu) odpada ze względu na to co napisałem :)

4 stare preludia mojego autorstwa, proszę o wyrozumiałość z racji tego, że jestem samoukiem
https://soundcloud.com/w-adys-aw-my-li-ski
Napiszę coś większego, to na pewno wrzucę :)
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez rzępoła » niedziela, 9/03/14, 22:18

schubertpączek ciekawy ten napastliwy dźwięk w basie, fajnie brzmią zawahania rytmiczne. Może warto spróbować pomyśleć o czymś wielogłosowym?
nex etiuda przeurocza, tylko coś nie pasuje mi rytm w trzecim i czwartym takcie. Nadanie muzyce metrum ma jakiś tam sens. Na pierwszą miarę każdego taktu przypada niewielki akcent, a np. ostatnia miara jest najsłabsza. I w ten sposób, przy powtórzeniu motywu trzech dźwięków na tej samej wysokości, pierwsze e wychodzi słabiej niż trzecie. Może w tym wykonaniu nie słychać konkretnie różnicy dynamicznej, ale jest jakiś taki dyskomfort rytmiczny, a przynajmniej ja go mam.
Magnus, utwory jak dla mnie ciekawe, a jeśli jesteś samoukiem, to należą Ci się oklaski! :ok: Sugerowałabym jednak na początek swoje kompozycje odtwarzać na fortepianie, wtedy będziesz w stanie bardziej rzetelnie ocenić, na ile to, co napisałeś jest dobre, a na ile podrasowane przez barwę dźwięku.

PS Ja się tu tak wymądrzam, a sama nie napisałam w życiu kompletnie nic, no i nie jestem w pełni wykształconym muzykiem, także nie sugerujcie się jakoś mocno moim zdaniem. :P
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez nex » niedziela, 9/03/14, 22:43

rzępoła napisał(a): ...tylko coś nie pasuje mi rytm w trzecim i czwartym takcie. Nadanie muzyce metrum ma jakiś tam sens. Na pierwszą miarę każdego taktu przypada niewielki akcent, a np. ostatnia miara jest najsłabsza. I w ten sposób, przy powtórzeniu motywu trzech dźwięków na tej samej wysokości, pierwsze e wychodzi słabiej niż trzecie. Może w tym wykonaniu nie słychać konkretnie różnicy dynamicznej, ale jest jakiś taki dyskomfort rytmiczny, a przynajmniej ja go mam.
:P

Masz racje. Próbowałem to poprawić i rozbić na oddzielne takty, ale brakuje mi nutek, aby je sensownie wypełnić. Pomyśle jeszcze co z tym zrobić.
nex
Meloman
Meloman

Postprzez rzępoła » poniedziałek, 10/03/14, 11:03

A to g1 na trzecią miarę trzeciego taktu nie powinno być półnutą?
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez nex » poniedziałek, 10/03/14, 16:59

Generalnie w nowszej wersji ten takt kończy się g1 (rozbudowując początek taktu), a następny analogicznie e1.
Zapis nutowy robie na noteflitgh, który ma tą zaletę, że nie pozwala na błedny zapis - wszystko wylicza dokładnie.
nex
Meloman
Meloman

Postprzez rzępoła » poniedziałek, 10/03/14, 20:24

Nie chodziło mi o błąd w sensie zapisu, tylko pomysłu muzycznego. Jak rozbudowujesz, to pewnie już będzie zupełnie ok. ;)
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez CameralMusic » czwartek, 13/03/14, 00:56

Tym razem twórczość niemuzyczna, ale z muzyką związana. Te syntezatory przeglądarkowe podsunęły mi pomysł napisania prostej gry edukacyjnej. Gra polega na odgadywaniu słyszanych interwałów granych na różne sposoby (Ustawienia). Dostaje się za to punkty w zależności od stopnia trudności i kary za złe rozpoznanie. Można poprosić o powtórkę, ale odejmowane są za to punkty (mniej niż za błąd). Próbować trzeba do skutku, a to wszystko na czas :)
http://cameralmusic.pl/interwaly/
Rozwiązanie bazuje na tej samej bibliotece, co ten keyboard: http://keithwhor.com/music/
Wymaga ono ficzerów z HTML5 których jak widać IE się jeszcze nie doczekał, dlatego z tego co sprawdziłem działa w Aktualnych wersjach Chrome i FireFox. Tą pierwszą przeglądarkę zaleca autor biblioteki. Przypuszczam że na urządzeniach mobilnych będzie to zależne dodatkowo od systemu.
http://cameralmusic.pl/
CameralMusic
Partner serwisu
Partner serwisu

Rok urodzenia: 1985

Postprzez schubertpączek » sobota, 15/03/14, 08:07

Dla nexa mam pochwałę dla Magnusa bata.
Nex nie wiem czy zżynasz ale ta muzyczka przypomniała mi czasy z obrazów Matejki.
Magnus zbyt szablonowo, bez pomysłu, dziwne brzmienie, coś dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele.
Rzępoła dziękuje za twoją opinię, jedyną w sumie.
Jak nie chcecie komentować to się sam skomentuje. Uważam że wzniosłem się na najwyższy poziom komponowania nie dlatego że mam wykształcenie muzyczne i umiem grać na instrumentach ale dlatego że mnie objawiło, a muzyka to jak powiedział Beethoven - najgenialniejsze objawienie. Moje Op 1 uważam za bardzo dobre szczególnie 3 wejście, 2 wejście ma bardzo dobre, smutne i rozpaczliwe tony, można doszukiwać się tam wielu emocji. Wiadomo dźwięk, wykonanie mogą być złe itd. W komponowaniu liczy się ekspresja, spontaniczność, zachwyt, całe gamy emocji, lekkość ale i twardość, spokój i grzmoty. To co się wymyśli pod to, jak ładne i melodyjne nuty, i w jakim stylu to już kwestia daru i talentu jaki się otrzyma. Ja jak komponuje to muszę czuć że chcę, jako że lubię zabawy z nutkami bawię się klawiaturą słucham i sobie sklejam coś z dźwięków jakie wystukuje. Później je nagrywam i dopracowuje. Czasami melodia powstaje w moim wnętrzu, tak tworzyli i tworzą chyba w większości wszyscy kompozytorzy. Jako pianista wirtualny czuję się spełniony.
Pobawiłbym się teraz wirtualnymi skrzypcami na przykład. Mówię wam szczerze nie znam się na muzyce klasycznej ani na jej terminologi, nie pamiętam nawet nazw utworów.
Proszę wiosennie
http://w858.wrzuta.pl/film/4mPpIco1Nwg/wiosna
kolejne 5 krótkich utworów razem, zbiór z półrocznego komponowania, a to nie wszystkie.
Sam je skomentuje
1 nie chciało mi się lepiej montować i uczyć się grać więc jest jak jest.
2 uważam za perfekcyjny w swej prostocie, lekki i radosny
3 uważam za równie dobry i radosny, jestem naprawdę dumny z tego pomysłu ale cholernie ciężko to zagrać
4 krótki i taki Schubertowy rytm
5 bardzo ładny, prosty i melancholijny.
schubertpączek
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1988

Postprzez nex » sobota, 15/03/14, 09:29

Najbardziej udane to 2, potem 3, 5 i 4. 1 najmniej mi przypadła do gustu - sprawia wrażenie zbyt improwizowanej.
Brakuje mi w tych utworach, albo w ich części lewej reki - najbardziej widoczne w 3 gdzie ten jeden dzwiek funkcjonował jak perkusja. Mozna byłoby bardziej rozwinać lewą ręke. No i rozszerzyć trochę skale. Generalnie pozytywnie.
nex
Meloman
Meloman

Postprzez rzępoła » sobota, 15/03/14, 20:11

Dobrze, to ja @Schubertpączku dodam coś, czego wcześniej nie napisałam, a mianowicie, że Twoja kompozycja rzeczywiście była najbardziej emocjonalna i najbliższa muzyce współczesnej. :piwo:
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez schubertpączek » niedziela, 16/03/14, 00:10

Rzępoła ale o co chodzi ci z tą muzyką współczesną bo nie rozumiem? Kompozycja to kompozycja.
Dzięki za opinię też wrzucajcie coś swojego, pobawcie się w kompozytorów :nutka:
schubertpączek
Znawca
Znawca

Postprzez nex » niedziela, 16/03/14, 09:28

Ja muszę wpierw nauczyć się przyzwoicie grać na pianie :D , bo to mnie strasznie ogranicza, ale kiedyś spróbuje na pewno.
nex
Meloman
Meloman

Postprzez rzępoła » niedziela, 16/03/14, 20:35

Chodzi mi o drugą połowę XX wieku. Nie wiem, czego można tu nie rozumieć.
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez schubertpączek » poniedziałek, 17/03/14, 03:43

Rzępoła nie denerwuj się tak, stwórz sobie/stwórzcie sobie jakąś melodie i ją przełóżcie nuta po nucie na wirtualne klawisze i będziecie umieli grać nie umiejąc grać. :ok:
schubertpączek
Znawca
Znawca

Postprzez rzępoła » poniedziałek, 17/03/14, 17:32

A gdzie ja się denerwuję? Piszę tylko, że nie rozumiem Twojego pytania i jeśli chcesz, żebym odpowiedziała, to ujmij je jakoś inaczej.
rzępoła
Meloman
Meloman

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instrumenty