Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Internet, media i inne źródła

Miejsce do wymiany opinii na temat źródeł informacji o muzyce klasycznej: stron internetowych, stacji radiowych, kanałów telewizyjnych, książek, czasopism, artykułów, itp.

Re: Klasyka w telewizji.

Postprzez Arturo » środa, 20/08/14, 20:41

TVP Kultura to jest niezłe dziadostwo. Jest tam taki cykl "Klasyczny Wtorek" I ostatnie 3 wtorki to puszczają tylko Filharmonię dowcipu, a tam więcej popu niż klasyki. Czasem dzadza w Niedziele jakąś operę, ale to też te najbardziej znane arie.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Koneser
Koneser

Rok urodzenia: 1988

Postprzez rzępoła » sobota, 23/08/14, 15:50

Arturo napisał(a):TVP Kultura to jest niezłe dziadostwo. Jest tam taki cykl "Klasyczny Wtorek" I ostatnie 3 wtorki to puszczają tylko Filharmonię dowcipu, a tam więcej popu niż klasyki. Czasem dzadza w Niedziele jakąś operę, ale to też te najbardziej znane arie.

Niestety muszę się zgodzić. Tą filharmonią dowcipu, to ja rzygam. :| Puściliby jakąś Warszawską Jesień albo co. :hmm:
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez Arturo » wtorek, 30/09/14, 16:06

Dziś w TVP Kultura o 20:20 "Metropolitan Opera w Nowym Jorku przedstawia: Łucja z Lamermooru" Opera Gaetano Donizettiego z udziałem Piotra Beczały, Mariusza Kwietnia i Anny Netrebko. :)
Arturo
Koneser
Koneser

Postprzez orvokki » poniedziałek, 6/10/14, 10:24

nie wiem, czy znacie - jest też internetowa "telewizja" z muzyka klasyczną:

http://www.medici.tv/

ja korzystam, sporo fajnych koncertów.

niestety bardzo rzadko cokolwiek tłumaczą, a jak już to raczej na francuski. ;)

ostatnio udało mi się też przy okazji zmiany dekodera wziąć abonament na mezzo i nie mogę się nacieszyć. :) chociaż podpisali mi koncert fortepianowy beethovena, jako czajkowskiego.... :ok:
"Trzeba być kimś, jeśli chce się uchodzić za coś..." Ludwig van Beethoven
orvokki
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez clavia » poniedziałek, 6/10/14, 22:41

Bardzo Ci dziękuję za ten link. Akurat znam francuski a ogladać koncerty bardzo lubię :)
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez Arturo » poniedziałek, 3/11/14, 11:57

Dziś o 12 30 w TVP Kultura 3 Symfonia Góreckiego pod dyrekcją Antoniego Wita. Nagranie z 2001 roku.
Arturo
Koneser
Koneser

Postprzez Arturo » poniedziałek, 10/11/14, 12:52

Dziś na TVP Kultura od 12 30 3 i 4 symfonia Szymanowskiego. Odrobinę się zwiększyła ilość klasyki w tej stacji, ale to nadal zdecydowanie za mało jak na coś co ma w nazwie "kultura" i jest finansowane z publicznych pieniędzy.
Arturo
Koneser
Koneser

Postprzez Urlicht » poniedziałek, 10/11/14, 16:32

Arturo napisał(a):Dziś na TVP Kultura od 12 30 3 i 4 symfonia Szymanowskiego. Odrobinę się zwiększyła ilość klasyki w tej stacji, ale to nadal zdecydowanie za mało jak na coś co ma w nazwie "kultura" i jest finansowane z publicznych pieniędzy.

Przegapiłem to, chociaż wiedziałem wcześniej o tej emisji. Co do Twoich uwag o ilości klasycznej muzyki na tym kanale, zgadzam się z Tobą w pełni. Zbyt mało tego. W końcu nie trzeba koniecznie kupować drogich importowanych nagrań. Niemało jest przecież rodzimej muzyki, tak jak w powyżśzym przypadku; i jest to okazja, by zaprezentować odbiorcy 'coś ' z własnego podwórka'. "Cudze chwalicie, .....".

Powrócę przy okazji do tematu kanału Mezzo. (Mezzo dostępne jest w sieciach kablowych oraz dla abonentów dawnej Cyfry +, posiadających stare dekodery; jak już o tym pisałem). Niedawno rozmawiałem telefonicznie z konsultantem nc+, zastrzegając wyraźnie, że moja dalsza rozmowa, zmierzająca do podpisania umowy, uzależniona jest od udostępnienia kanału Mezzo. Stwierdził, że do czasu zatrudnienia się w firmie nie słyszał o istnieniu tego kanału. Obecnie dość często spotyka się z zapytaniami o Mezzo. Stacja zmieniła system kodowania, nc+ prowadzi prace nad udostępnieniem kanału chętnym abonentom. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy nastąpi start. Niemniej taka informacja jest bardzo pocieszająca.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez orvokki » środa, 12/11/14, 15:37

a to ciekawostka...

ja brałam nowy dekoder z nc+ może miesiąc temu, kanał mezzo mam, płace dodatkowo 5,90 m-c. i nie żałuję ani minuty spędzonej przed tv. ;)
orvokki
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez clavia » środa, 12/11/14, 16:08

Ale masz fajnie. Ja mam tylko tvp kultura
clavia
Znawca
Znawca

Postprzez Urlicht » czwartek, 13/11/14, 20:52

orvokki napisał(a):a to ciekawostka...

ja brałam nowy dekoder z nc+ może miesiąc temu, kanał mezzo mam, płace dodatkowo 5,90 m-c. i nie żałuję ani minuty spędzonej przed tv. ;)

:magia: :zagadka: :?: :?:
Czyżby dali Ci odnowiony dekoder, działający niegdyś w Cyfrze+ ?
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez orvokki » poniedziałek, 17/11/14, 18:09

Urlicht napisał(a):
:magia: :zagadka: :?: :?:
Czyżby dali Ci odnowiony dekoder, działający niegdyś w Cyfrze+ ?

skarbie, wsio rawno, ważne, że chodzi! :D
a jak dla mnie, prostej kobity - "ma ładne, niebieskie i czerwone światełka" oraz estetycznie prezentuje się pod TV :lollol:
orvokki
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Urlicht » środa, 19/11/14, 00:23

Moja Złota: nie o to chodzi, że chodzi, lecz iż Ciebie to obchodzi.
Moja znajoma zwróciła się przedwczoraj z prośbą o pomoc, gdyż miała jakieś problemy z kablówką. Ma świetny sprzęt i dziwię się, że operator zastosował kabel shart, zamiast HDMI, dzięki któremu po odpowiedniej odpłacie mogłaby mieć Mezzo (zaraz po instalacji słuchałem u niej muzyki [słuchałem, bo brak połączenia przez złącze HDMI]). "Będziesz miała muzykę klasyczną i jazz!!" Przyjęła to obojętnie i odmownie podziękowała. Kobieta po studiach, kochająca literaturę, historię. Wg mnie - prostego chłopka - w parze iść powinna tu miłość do Prawdziwej Muzyki, a tu nic (Chopina lubi).
Może to przesada, ale cała ta kablówka nie dorasta programowo do tego jedynego Mezzo; to jest moja opinia.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez DeeDee » środa, 19/11/14, 21:29

Bo liczy się jakość, nie ilość :)

Nie ma sensu uszczęśliwiać nikogo na siłę, Urlichcie.
DeeDee
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1976

Postprzez clavia » środa, 19/11/14, 22:23

Urlicht napisał(a):Może to przesada, ale cała ta kablówka nie dorasta programowo do tego jedynego Mezzo; to jest moja opinia.
Zgadzam się z Tobą. Dochodzę do wniosku, iż np. trudne sprawy lecą już prawie na każdym kanale a reportarze w stylu uwaga czy Jaworowicz dotyczą załużmy jednej istoty a jak się ona wypowiada to stoi koło niej jeszcze grupka innych. Pamiętam oglądałam kiedyś jak to kobiety lubią telenowele meksykańskie itp. Pewnego dnia będąc na pierwszym roku studiów licencjackich czytałam biblię i nagle zdałam sobie spawę, iż za chwilę będzie lecieć telenowela (widziałam juz raz ale lubiłam) i, że zaraz muszę iść przed TV. Pomyślałam sobie "po co przerywać czytnie biblii dla takiej sszmiry" i skończyłam z tasiemcami. Potem nasłuchałam się od znajomych jak to im się dobze wiedzie bez pudła i pewnego dnia wywliłam z pokoju. Oczywiście były momenty, że obejżałam czasem w pudle rodziców trudne sprawy :wstyd:, aktualnie oglądam tylko jak coś z Chopinem związane. Życie bez TV jest piękniejsze i ciekawsze. :)
clavia
Znawca
Znawca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, media i inne źródła