Strona główna forum Inne Dyskusje na inne tematy

Czyli tzw. Hyde Park: tutaj możesz wypowiedzieć się na każdy temat niezwiązany z główną tematyką forum

Re: Aforyzm, maksyma, sentencja

Postprzez rzępoła » piątek, 28/03/14, 18:10

Magnus napisał(a):"Słucham jedynie utworów pisanych przez profesjonalnych kompozytorów. Muzyka kogoś bez żadnego wykształcenia muzycznego nie może być dobra. " - Krzysztof Penderecki

Chyba mu się odwidziało jak nagrywał płytę z gitarzystą radio head, czy jakoś tak. Czytałam nawet stosowny wywiad w jakimś magazynie.

Magnus napisał(a):"Niech z honorem umiera ten, komu los nie pozwolił żyć z honorem" - Giacomo Puccini w operze "Cio-Cio-San".

A to akurat nie jest Puccini, tylko zwykła sentencja przy harakiri.
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez Urlicht » piątek, 28/03/14, 21:40

rzępoła napisał(a): Chyba mu się odwidziało jak nagrywał płytę z gitarzystą radio head, czy jakoś tak. Czytałam nawet stosowny wywiad w jakimś magazynie.

Nie wiem, czy o to chodzi, ale w 1971 nagrał wraz z Donem Cherry płytę Actions - wspólny występ na Donaueschingen Music Festival w Niemczech. Ja tam nie mam nic przeciwko; lubię jazz i tego typu muzyczne koktajle. Płyta bardzo mi się podoba. (Kilka dni temu słuchałem tego nagrania dzięki YT. Bardziej skłania się to ku jazzowi). W tamtych latach było nawet modne takie granie.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez rzępoła » sobota, 29/03/14, 18:37

Kompletnie nie o to chodzi. Miałam na myśli płytę i koncerty ją promujące sprzed dwóch lat: http://www.rmf24.pl/kultura/news-premie ... nId,505176 .
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez Urlicht » piątek, 4/07/14, 21:37

„Azaliż nie tej pieśni słuchamy najchętniej,
Co czymsić nowym w sercu słuchacza odtętni? „

HOMER - Odyseja (tłum. Lucjan Siemieński)
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez Urlicht » piątek, 15/08/14, 16:22

„Życie bez muzyki jest błędem” . [„Ohne Musik wäre das Leben ein Irrtum“] - F. Nietzsche
(Niczego sobie myśl)
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez Tezeusz » piątek, 20/03/15, 15:28

Händel jest największym kompozytorem, jaki kiedykolwiek żył. Zdejmuję czapkę z głowy i klękam przed jego grobem. - Beethoven

Händel jest niezrównanym mistrzem wszystkich mistrzów. Idźcie i uczcie się od niego, jak osiągać potężne efekty za pomocą oszczędnych środków. - Beethoven
https://rateyourmusic.com/~Bragadino
https://www.last.fm/pl/user/BiskupMorski
Tezeusz
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1990

Postprzez kamski » niedziela, 10/05/15, 17:27

"Wszystkie moje symfonie oddałbym za to, żeby być wynalazcą lokomotywy!"
Antonin Dworzak

:D
kamski
Meloman
Meloman

Postprzez Madame Glissando » wtorek, 12/05/15, 11:10

"Kiedy grasz, nie jest ważne, kto cię słucha." Robert Schumann
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez Madame Glissando » wtorek, 12/05/15, 11:17

"Ta muzyka – to wysiedziana kanapa." :D - Karol Szymanowski o muzyce Beethovena, za często naśladowanej przez innych :D
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez Magdalena » piątek, 14/08/15, 18:21

"Trzeba mieć zawsze coś do pragnienia, by nie być nieszczęśliwym w swym szczęściu" - Baltazar Gracian
Magdalena
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Arturo » sobota, 31/10/15, 15:43

Gdy mnie pytano w związku z rokiem chopinowskim co to były mazurki, to ja odpowiadałem tak: że mazurki to były pieśni i tańce niewolników bo zapominamy o tym, że status chłopów był właśnie taki wtedy.

Andrzej Bieńkowski
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Magnus » sobota, 31/10/15, 16:57

Emil Cioran - Na szczytach rozpaczy

"I gdybym był postawiony przed wyborem między istnieniem świata i moim, odrzuciłbym świat ze wszystkimi jego blaskami i prawami, aby ważyć się na samotny lot poprzez absolutną nicość - mówię poważnie - jaki to wszystko ma sens ? Po cóż, człowieku, masz jeszcze stawiać problemy, rzucać stopy światłą lub akceptować cienie? Czy nie byłoby lepiej, gdybym swoje łzy zagrzebał w piasku na brzegu morza, w najgłębszej samotności ? Ale ja nigdy nie płakałem, bo moje łzy zamieniły się w myśli. A czy te myśli nie są równie gorzkie jak łzy?"

"Niestety, w każdej chwili przekonuję się o prawdziwości następującej konstatacji: szczęśliwi mogą być tylko ludzie nic niemyślący, tzn. myślący tylko tyle, ile trzeba, aby żyć. Albowiem myśleć tylko tyle, ile trzeba, aby żyć, nie oznacza jeszcze, że się myśli. Prawdziwe myślenie podobne jest demonowi, który mąci źródła życia, albo chorobie atakującej korzenie tegoż życia. Myśleć w każdym momencie, na każdym kroku stawiać przed sobą problemy zasadnicze, stale nosić w świadomości zwątpienie co do własnego przeznaczenia, odczuwać znużenie życiem, być zmęczonym swoimi myślami i własnym istnieniem ponad wszelką wytrzymałość, zostawiać po sobie plamę krwi i smugę dymu jako symbole dramatu i śmierci własnej istoty - wszystko to znaczy być nieszczęśliwym tak bardzo, że człowiek czuje wstręt do myślenia jako takiego i zadaje sobie pytanie, czy świadomość refleksyjna to przypadkiem nie okropna plaga... Wielu rzeczy wypada żałować na tym świecie, w którym wszakże niczego nie powinienem żałować. I zapytuję siebie samego: czy ten świat zasługuje na mój żal? "
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Urlicht » sobota, 31/10/15, 23:46

Magnus napisał(a):Emil Cioran - Na szczytach rozpaczy

Kim zatem być lepiej? "Szczęśliwym", czy myślącym?
Lepiej być szczęśliwym, lecz ja wolę cierpieć, myśląc.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez Arturo » wtorek, 3/11/15, 11:10

We mnie jest sporo z inteligenta, ale też kucharki. Lubię słuchać Beethovena, ale często wzruszam się przy disco-polo.

Marek Koterski
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez clavia » piątek, 13/11/15, 01:25

Felix Mendelssohn:
Po szalonym, absolutnie szalonym życiu w Anglii, życie w Soden z jedzeniem i spaniem, bez żakietu, fortepianu, kart wizytowych, powozu i koni, ale z osłami, kwiatami, papierem nutowym i szkicownikiem, z Cecylią i dziećmi jest podwójnie pokrzepiające.
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje na inne tematy