Strona główna forum Inne Dyskusje na inne tematy

Czyli tzw. Hyde Park: tutaj możesz wypowiedzieć się na każdy temat niezwiązany z główną tematyką forum

4-8mln. około słuchało martyniuka (:-() )=

Postprzez ojkan » czwartek, 4/01/18, 09:17

Nie wydaję mi się, żeby geny były jedynym powodem zachwytu nad taką muzyką czy raczej jakąś linią melodyczną.
Jednak poraża mnie stan wyrobienia muzycznego w tym karaju. Nie jesteśmy wyrobieni muzycznie ani politycznie
demokracja nas przerasta i w ogóle. Większość powinna orać pole i przynajmniej zachwycać sie śpiewem ptaków, bo to
przynajmniej dużo przeyjemniejsze w odbiorze. Co o tym sadzicie?
ojkan

Rok urodzenia: 1975

Re: 4-8mln. około słuchało martyniuka (:-() )=

Postprzez Magnus » czwartek, 4/01/18, 10:48

Muzyka Zenka jest prosta, bo ma trafiać do prostych mas :)
Nie wyobrażam sobie wesela do rytmu Chopina czy Paganiniego. Każda forma sztuki ma swój cel i swoje przeznaczenie. Nie bądźmy snobami muzycznymi tylko cieszmy się z jej uniwersalności :)
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Re: Disco Polo

Postprzez Arturo » czwartek, 4/01/18, 14:32

Tam nie tylko był Zenek, ale min. też Sławomir i Luis Fonsi ;)
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez ojkan » czwartek, 4/01/18, 14:41

Pewnie że każda forma ubogadza społeczeństwo ale czemu akurat taka w stanach coś podobnego to cuntry i nie jest to lepsze?
Znaczxnie lepiej bym sie czuł żeby tej muzyki słuchała mniejszość a nie wiekszość nie mówię że muszą słuchać klasyki
ale jest tyle gatunków bardziej wyrobionej muzyki. Jednym słowem Polska jest prosta jak drut zwiszającej lampy w kościele.
ojkan

Rok urodzenia: 1975

Postprzez Arturo » czwartek, 4/01/18, 14:54

Nie tylko polska jest prosta. Cały świat taki jest.
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez Magnus » czwartek, 4/01/18, 15:51

O gustach się nie dyskutuje :) Jedni wolą wielkie emocjonalne przeżycia, drudzy wolą spokojne czytadło do poduszki :) Jedni wolą szybkie samochody, drudzy bezpieczeństwo. Nie ma sensu o tym dyskutować :ok:
Magnus
Meloman
Meloman

Postprzez Arturo » czwartek, 4/01/18, 17:50

Podyskutować zawsze można. od tego jest właśnie to forum. :)
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez Magnus » czwartek, 4/01/18, 17:54

Mieliśmy tu już 2 Panów, którzy nie potrafili uszanować zadania innych :D #Tezeusz #Pączek. Wybacz Arturo nie chciałem ucinać wątku :) Masz rację.

Osobiście nie wyobrażam sobie wesela bez disco polo, zabawy czy jakiegokolwiek większego zgromadzenia ludzi chcących potańczyć :) Wystarczy popatrzeć, ile osób wieczorem w piątek pędzi do filharmonii na koncert, a ile do klubu, by powywijac na parkiecie :)
Magnus
Meloman
Meloman

Postprzez Arturo » czwartek, 4/01/18, 18:18

Magnus napisał(a):Osobiście nie wyobrażam sobie wesela bez disco polo, zabawy czy jakiegokolwiek większego zgromadzenia ludzi chcących potańczyć Wystarczy popatrzeć, ile osób wieczorem w piątek pędzi do filharmonii na koncert, a ile do klubu, by powywijac na parkiecie

Na szczęście muzyka taneczna to nie tylko Disco Polo tak jak piszesz no, ale przeciętny kowalski nawet nie wie, że istnieje cos innego niz to co w mainstreamie.
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez kamski » czwartek, 4/01/18, 22:21

Magnus napisał(a):O gustach się nie dyskutuje :) Jedni wolą wielkie emocjonalne przeżycia, drudzy wolą spokojne czytadło do poduszki :) Jedni wolą szybkie samochody, drudzy bezpieczeństwo. Nie ma sensu o tym dyskutować :ok:
Czyżby? 8)
kamski
Meloman
Meloman

Re: 4-8mln. około słuchało martyniuka (:-() )=

Postprzez kaloryferarz » poniedziałek, 8/01/18, 14:19

ojkan napisał(a):Nie wydaję mi się, żeby geny były jedynym powodem zachwytu nad taką muzyką czy raczej jakąś linią melodyczną.
Jednak poraża mnie stan wyrobienia muzycznego w tym karaju. Nie jesteśmy wyrobieni muzycznie ani politycznie
demokracja nas przerasta i w ogóle. Większość powinna orać pole i przynajmniej zachwycać sie śpiewem ptaków, bo to
przynajmniej dużo przeyjemniejsze w odbiorze. Co o tym sadzicie?

Sądzę, że pieprzysz trzy po trzy.
Disco-polo na wesele, bo do wódki naprawdę się świetnie nadaje. Proste rytmy, proste słowa, prosta melodia. Na wesele idę sobie pojeść, napić się wódki i potańczyć z moją żoną. Gdyby mi puścili bacha na weselu, to bym się opił i poszedł spać. Disco-polo mi nie przeszkadza ponieważ go nie słucham. W codziennym życiu mam gdzieś istnienie tego gatunku. Wesela bez disco-polo sobie nie wyobrażam. Byłem na jednym weselu, na której kapela grała rockowe kawałki, trochę jazzu (zjadliwego) i troszeczkę biesiady w niezłej aranżacji. Państwo młodzi z rodzin lekarskich, tak z 30% gości to byli profesorzy i doktorzy. Wszyscy bardzo kulturalni, pili normalnie jak Polacy - sporo. Ale kulturalni do ostatnich chwil wesela. Wesele zrobione z pompą, naprawdę mogłoby być super. Tylko ta muzyka... wykończyła wesele. Króciutko po północy natychmiast poszła sobie połowa wesela. A ok godz. 1-2 wesele się całkiem skończyło. Ja osobiście znacznie wyżej cenię polską ludowiznę (te wszystkie głębokastydzienki, wyszłabymzadziada, itp) niż disco-polo.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1985

Postprzez clavia » poniedziałek, 8/01/18, 15:06

Może i was zaskoczę, ale niektóre kawałki disco polo mają bardziej wartościowe teksty. Lubię ostatnimi czasy posłuchać np. Wszyscy Polacy i pograć na pianinie.
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez Magnus » poniedziałek, 8/01/18, 15:38

Jak to ostatnio słyszałem na zabawie to się prawie popłakałem ze wzruszenia :D Najbardziej romantyczna piosenka kiedykolwiek napisana !
Magnus
Meloman
Meloman

Postprzez kaloryferarz » środa, 10/01/18, 23:34

Magnus napisał(a):Jak to ostatnio słyszałem na zabawie to się prawie popłakałem ze wzruszenia :D Najbardziej romantyczna piosenka kiedykolwiek napisana !

Aż musiałem sobie flaszkie otworzyć do tego utworu. Wzruszyłem się :)
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1985

Postprzez Verbal » piątek, 2/02/18, 09:25

Nie wiem czy wpada.Mnie drażni.
Verbal
Miłośnik
Miłośnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje na inne tematy