Strona główna forum Muzyka klasyczna Muzyka wokalna i instrumentalna

Dział o muzyce wokalno-instrumentalnej: głównie o operze, ale również o balecie, walcach, operetce

Abonament - Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie

Postprzez Myszak » wtorek, 30/08/16, 22:17

Witam,
Lubię operę i balet, ale nie mam w tym zakresie dużej wiedzy. Mam natomiast chęć poszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza słuchając muzyki na żywo. Ostatnio wpadłam na pomysł, że może dobrym rozwiązaniem jest wykupienie abonamentu, który byłby motywacją i gwarancją, że będę mieć miejsce :)
Chciałabym Was zapytać jakie są Wasze doświadczenia z zakupem abonamentu do opery, filharmonii? Korzystaliście i polecacie czy raczej nie koniecznie?
I tak przy okazji - jak oceniacie program abonamentowy (a raczej pakiety) Opery Narodowej? Link tutaj: http://teatrwielki.pl/bilety/abonamenty/
Myszak

Rok urodzenia: 1986

Re: Abonament - Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie

Postprzez kamski » wtorek, 30/08/16, 23:57

Myszak napisał(a):Witam,
Lubię operę i balet, ale nie mam w tym zakresie dużej wiedzy. Mam natomiast chęć poszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza słuchając muzyki na żywo. Ostatnio wpadłam na pomysł, że może dobrym rozwiązaniem jest wykupienie abonamentu, który byłby motywacją i gwarancją, że będę mieć miejsce :)
Chciałabym Was zapytać jakie są Wasze doświadczenia z zakupem abonamentu do opery, filharmonii? Korzystaliście i polecacie czy raczej nie koniecznie?
I tak przy okazji - jak oceniacie program abonamentowy (a raczej pakiety) Opery Narodowej? Link tutaj: http://teatrwielki.pl/bilety/abonamenty/

Mnie się najbardziej podoba "Opera: Orient Express". Jest żelazny repertuar: Verdi, Rossini, Puccini. Plus Moniuszko i coś nowoczesnego (Matsukaze). Cena nie jest niska, ale takie już są standardy w wielkich miastach.

Ciekawa opcja to ten abonament na wybrane spektakle. Można sobie dopasować zestaw w stylu: Traviata, Straszny dwór,, Madame Butterfly, Czarodziejski flet, Oniegin.
Do tego np. Jezioro łabędzie i coś nowoczesnego dla urozmaicenia.

Chcę zastrzec, że rzuciłem okiem na ofertę dość pobieżnie, nie sprawdzałem wykonawców.Aha, ja nigdy do opery nie kupowałem abonamentu, raczej selektywnie dokonuję wyboru pojedynczych propozycji :-)
kamski
Meloman
Meloman

Powrót do Muzyka wokalna i instrumentalna