Strona główna forum Muzyka klasyczna Muzyka wokalna i instrumentalna

Dział o muzyce wokalno-instrumentalnej: głównie o operze, ale również o balecie, walcach, operetce

Re: balet

Postprzez clavia » piątek, 31/07/15, 21:47

Zarówno balet jak i muzyka klasyczna były cudowne, nawet podobało się mojej znajomej, która nie lubi klasyki. Muzyka idealnie komponowała się z baletem. Zdawało mi się, jakby gdzie nie gdzie było niesynchronicznie (chodzi o tancerzy), lecz i ta było bossssko. Tylko będzie u was to grzejcie ino prędko. Pierwszy raz widziałam balet poza zaciszem domowym. Zdenerwowała mnie tylko jedna rzecz. Otóż przede mną siadły dzieci. W jednym rzędzie 3 chłopców w drugim 3 dziewczynki. Gadali, wychodzili w trakcie, szeleścili paczką chipsów. Jakiś pan ich uciszał, mówiąc, że jeszcze raz to poprosi by ich wyrzucili. Na szczęście w przerwie między aktami sobie poszli (szkoda, iż wyszło też trochę dorosłych, nie wiedzą co stracili). :)
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez DeeDee » piątek, 31/07/15, 23:01

Dobrze, że wyszli, przynajmniej nie przeszkadzali .
Osobiście wolę pokazy baletu w kinie niż na scenie z tej prostej przyczyny, że więcej widać :) Można się skoncentrować na szczegółach, nie tylko na całości.

Ciesze się, że Ci się podobało !
DeeDee
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1976

Postprzez Urlicht » sobota, 1/08/15, 18:05

DeeDee napisał(a):Osobiście wolę pokazy baletu w kinie niż na scenie z tej prostej przyczyny, że więcej widać :) Można się skoncentrować na szczegółach, nie tylko na całości.

Współczesne inscenizacje są niekiedy bardzo śmiałe.
Urlicht
Znawca
Znawca

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka wokalna i instrumentalna